Description
Winchester Repeating Arms SX4, Semi-automatic Shotgun, 12 Gauge 3″ Chamber, 28″ Barrel, Blued Finish, Black, Synthetic Stock, TruGlo Fiber Optic Front Sight, Includes 3 Choke Tubes – F, M, IC, 4 Rounds, Left Hand 511252392
Winchester Repeating Arms SX4, Semi-automatic Shotgun, 12 Gauge 3″ Chamber, 28″ Barrel, Blued Finish, Black, Synthetic Stock, TruGlo Fiber Optic Front Sight, Includes 3 Choke Tubes – F, M, IC, 4 Rounds, Left Hand 511252392
| Weight | 148.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.500 × 9.250 × 3.000 in |
| upc | 48702018749 |
| Brand | |
| stock | SYNTHETIC |
| barrel_length | 28.0000 |
| color | BLACK |
| magazine | |
| caliber_or_gauge | 12 GAUGE |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| receiver | Aluminum Alloy |
| grip | Black Synthetic |
| capacity | 3+1 |
| sights | Bead |
| finish | MATTE BLACK |
| firearm_action | SEMI-AUTO |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.