Description
FEATURES:-8 round capacity-Gold bead front sight-Adjustable rear sight-Wood and 2nd Synthetic grip-Stainless steel frame & cylinder-Matte silver finish-Single/Double action-Chrome hammer & trigger with trigger stop-PC tuned action
FEATURES:-8 round capacity-Gold bead front sight-Adjustable rear sight-Wood and 2nd Synthetic grip-Stainless steel frame & cylinder-Matte silver finish-Single/Double action-Chrome hammer & trigger with trigger stop-PC tuned action
| Weight | 4.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 9.8 × 3.7 in |
| dimension | 3.70 X 9.80 X 15.00 |
| weight_in_ounces | 44.0000 |
| upc | 022188702101 |
| s&w_perform_center | Y |
| cylinder_capacity | 8.0000 |
| frame_color | STAINLESS |
| hammer_type | CHORME TEAR DROP |
| trigger_type | TARGET-312" |
| drilled_and_tapped | Y |
| barrel_length_in_inches | 5.0000 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| sight_type | ADJUSTABLE |
| grips_material | WOOD |
| barrel_finish | STAINLESS |
| frame_designation | N FRAME |
| caliber | .357MAG/.38SPL |
| no_direct_ship_to_california | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 170210 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.