Description
FEATURES:-Barrel: 6″-10 round capacity-Patridge front sight-Adjustable rear sight-Synthetic grip-Stainless steel frame & cylinder-Satin stainless finish-Single/Double action-Weight: 44.1 oz.
FEATURES:-Barrel: 6″-10 round capacity-Patridge front sight-Adjustable rear sight-Synthetic grip-Stainless steel frame & cylinder-Satin stainless finish-Single/Double action-Weight: 44.1 oz.
| Weight | 4.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.9 × 8.4 × 3.2 in |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| trigger_type | TARGET-312" |
| upc | 022188605785 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| dimension | 3.20 X 8.45 X 12.90 |
| cylinder_capacity | 10.0000 |
| frame_color | STAINLESS |
| hammer_type | TARGET |
| drilled_and_tapped | Y |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| weight_in_ounces | 44.2000 |
| barrel_length_in_inches | 6.0000 |
| sight_type | ADJUSTABLE |
| grips_material | RUBBER |
| barrel_finish | STAINLESS |
| frame_designation | L FRAME |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| part_number | 160578 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.