Description
FEATURES:-6 round capacity-Red Ramp front sight-Adjustable white outline rear sight-Wood grip-Carbon steel frame & cylinder-Blued finish-Single/Double action
FEATURES:-6 round capacity-Red Ramp front sight-Adjustable white outline rear sight-Wood grip-Carbon steel frame & cylinder-Blued finish-Single/Double action
| Weight | 3.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.3 × 10.3 × 3.8 in |
| dimension | 3.75 X 10.30 X 15.30 |
| drilled_and_tapped | Y |
| upc | 022188147827 |
| s&w_perform_center | Y |
| cylinder_capacity | 6.0000 |
| frame_color | BLUED |
| hammer_type | TARGET |
| trigger_type | TARGET-312" |
| weight_in_ounces | 46.3000 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| barrel_length_in_inches | 6.0000 |
| sight_type | ADJUSTABLE |
| grips_material | WOOD |
| barrel_finish | BLUED |
| frame_designation | L FRAME |
| caliber | .357MAG/.38SPL |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 150908 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.