Description
FEATURES:-1.875″ barrel-Double action only-5 round capacity-Integral front sight-Fixed rear sight-Synthetic grip-Aluminum alloy frame-Carbon steel cylinder-Matte black finish-6.31″ overall length**No internal lock
FEATURES:-1.875″ barrel-Double action only-5 round capacity-Integral front sight-Fixed rear sight-Synthetic grip-Aluminum alloy frame-Carbon steel cylinder-Matte black finish-6.31″ overall length**No internal lock
| Weight | 1.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 8.6 × 3.1 in |
| dimension | 3.15 X 8.60 X 13.00 |
| weight_in_ounces | 15.0000 |
| upc | 022188137545 |
| cylinder_capacity | 5.0000 |
| frame_color | BLACK |
| hammer_type | CONCEALED |
| trigger_type | TARGET-312" |
| drilled_and_tapped | N |
| barrel_length_in_inches | 1.8700 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| sight_type | FIXED |
| grips_material | RUBBER |
| barrel_finish | BLUED |
| frame_designation | J FRAME |
| caliber | .38 SPECIAL |
| other_features | NO LOCK |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 150544 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.