Description
FEATURES-Material: Rosewood-Front Activation-User Adjustable Windage & Elevation-Green Laser-Fits Kimber Micro 9mm
FEATURES-Material: Rosewood-Front Activation-User Adjustable Windage & Elevation-Green Laser-Fits Kimber Micro 9mm
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 3.3 × 2.2 in |
| dimension | 2.20 X 3.25 X 5.30 |
| adjustable | Y |
| upc | 610242007417 |
| other_features | FITS KIMBER MICRO 9MM |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| activation | INSTINCTIVE-FRONT |
| finish | POLYMER W/ RUBBER OVERMOLD |
| weight | N/A |
| master_on | N |
| material | POLYMER |
| battery_type | 2 – 2032 LITHIUM BATERIES |
| beam_size | .5" @ 50' |
| beam_color | Green |
| power_output | 5mW PEAK, 633nm |
| laser_type | GRIP REPLACEMENT |
| checkering | NO |
| finger_grooves_y | NO |
| color | BLACK MATTE |
| part_number | LG409G |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.