Description
FEATURES:-Blade:1.5″-Stainless blade-Kray-Exâ„¢ handle-Overall length: 3.1″-Weight: 0.7 oz.-Secure-Ex® Neck Sheath
FEATURES:-Blade:1.5″-Stainless blade-Kray-Exâ„¢ handle-Overall length: 3.1″-Weight: 0.7 oz.-Secure-Ex® Neck Sheath
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 1.9 × 1.1 in |
| dimension | 1.15 X 1.95 X 4.25 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 1.5" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 3.1200 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 0.7000 |
| upc | 705442003397 |
| part_number | 43LS |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.