Description
FEATURES:-Blade: 6″-German Steel-Polypropylene & Kray-Ex handle-Weight: 6.5 oz.-Overall length: 11.375″
FEATURES:-Blade: 6″-German Steel-Polypropylene & Kray-Ex handle-Weight: 6.5 oz.-Overall length: 11.375″
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.4 × 2.6 × 1.6 in |
| dimension | 1.65 X 2.55 X 12.35 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 6" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 11.4000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 5.7000 |
| upc | 705442019053 |
| part_number | 20TL |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.