Description
FEATURES:-Kray-Exâ„¢ handle-VG-10 San Mai® Steel blade-Blade: 6″-Overall length: 10.75″-Weight: 8.1 oz.-Secure-Ex® Sheath
FEATURES:-Kray-Exâ„¢ handle-VG-10 San Mai® Steel blade-Blade: 6″-Overall length: 10.75″-Weight: 8.1 oz.-Secure-Ex® Sheath
| Weight | 0.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.1 × 3.9 × 2.4 in |
| dimension | 2.35 X 3.90 X 13.15 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 6" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 10.7500 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 8.1000 |
| upc | 705442018094 |
| part_number | 35AN |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.