Description
FEATURES:-Polypropylene handle-German Steel blade-Blade: 4.5″-Overall length: 8.5″-Weight: 2.6 oz.
FEATURES:-Polypropylene handle-German Steel blade-Blade: 4.5″-Overall length: 8.5″-Weight: 2.6 oz.
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.8 × 2.3 × 1.6 in |
| dimension | 1.60 X 2.25 X 9.75 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 4.5" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 8.5000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 2.6000 |
| upc | 705442006688 |
| part_number | 20RBC |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.