Description
FEATURES:-Grivory handle-Steel blade-Blade: 18″-Overall length: 37.6″-Weight: 16 oz.
FEATURES:-Grivory handle-Steel blade-Blade: 18″-Overall length: 37.6″-Weight: 16 oz.
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.4 × 3.4 × 2.1 in |
| dimension | 2.10 X 3.40 X 40.35 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 18" |
| handle_material | GRIV-EX |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 0.0000 |
| closed_length | 37.5800 |
| weight | 16.0000 |
| upc | 705442015857 |
| part_number | 88SCFE |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.