Description
FEATURES-4″ Stainless steel blade-4.5″ Newly designed handle-Includes polymer sheath
FEATURES-4″ Stainless steel blade-4.5″ Newly designed handle-Includes polymer sheath
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 3.6 × 2.2 in |
| dimension | 2.20 X 3.55 X 9.50 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 4" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 8.5000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 3.4000 |
| upc | 705442010883 |
| part_number | 20PBS |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.