Description
FEATURES-Kray-Exâ„¢ handle totally encapsulates the tang & part of the shaft-1″ blade-Included sheath
FEATURES-Kray-Exâ„¢ handle totally encapsulates the tang & part of the shaft-1″ blade-Included sheath
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 × 1.8 × 0.9 in |
| dimension | 0.85 X 1.75 X 3.70 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 1" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 2.6200 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 0.5000 |
| upc | 705442005537 |
| part_number | 43NSK |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.