Description
FEATURES:-Blade length: 5.5″-Kray-Exâ„¢ handle-Stainless Steel blade-Overall length: 9.8″-Weight: 4.4 oz.
FEATURES:-Blade length: 5.5″-Kray-Exâ„¢ handle-Stainless Steel blade-Overall length: 9.8″-Weight: 4.4 oz.
| Weight | 0.29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 2.4 × 1.1 in |
| dimension | 1.05 X 2.45 X 5.30 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 5.5" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 9.7800 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 4.4000 |
| upc | 705442008132 |
| part_number | 17T |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.