Description
FEATURES-Equipped w/ Tri-Ad lock-3.5″ Stainless blade-4-3/8″ Griv-Exâ„¢ OD Green handle
FEATURES-Equipped w/ Tri-Ad lock-3.5″ Stainless blade-4-3/8″ Griv-Exâ„¢ OD Green handle
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 1.6 × 0.9 in |
| dimension | 0.90 X 1.60 X 5.10 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | O.D. GREEN |
| open_length | 7.8700 |
| closed_length | 4.3700 |
| weight | 3.4000 |
| upc | 705442013570 |
| part_number | 20NPF |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.