Description
FEATURES:-Blade length: 3.5″-Griv-Exâ„¢ handle, Blaze Orange-Stainless Steel blade-Overall length: 7.8″-Weight: 3.4 oz.
FEATURES:-Blade length: 3.5″-Griv-Exâ„¢ handle, Blaze Orange-Stainless Steel blade-Overall length: 7.8″-Weight: 3.4 oz.
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 1.6 × 0.9 in |
| dimension | 0.85 X 1.65 X 5.10 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | ORANGE |
| open_length | 7.8700 |
| closed_length | 4.3700 |
| weight | 3.4000 |
| upc | 705442017745 |
| part_number | 20NPJ |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.