Description
FEATURES-The handle is two time injection molded (layer one-high-impact polypropylene , layer two TPr rubber)-Secure-Ex® Sheath-Integrated Belt Loop
FEATURES-The handle is two time injection molded (layer one-high-impact polypropylene , layer two TPr rubber)-Secure-Ex® Sheath-Integrated Belt Loop
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.6 × 3.6 × 2.2 in |
| dimension | 2.20 X 3.65 X 9.55 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 4" |
| handle_material | THERMOPLASTIC RUBBER |
| handle_color | O.D. GREEN |
| open_length | 8.5000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 3.5000 |
| upc | 705442017349 |
| part_number | 20NPK |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.