Description
FEATURES-4.5″ Kray-Exâ„¢ handle-Secure-Ex® Sheath-Complete w/ a removable boot/belt clip & lashing slots so you can carry it just about anywhere-5″ Blade
FEATURES-4.5″ Kray-Exâ„¢ handle-Secure-Ex® Sheath-Complete w/ a removable boot/belt clip & lashing slots so you can carry it just about anywhere-5″ Blade
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.6 × 2.6 × 1.5 in |
| dimension | 1.50 X 2.65 X 10.65 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 5.0" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 9.5000 |
| closed_length | 9.5000 |
| weight | 4.6000 |
| upc | 705442016274 |
| part_number | 10BCTL |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.