Description
FEATURES:-2.5 oz.-Dual Action OTF-2.5″ D2 Steel Blade-4″ Aviation Aluminum Handle-7″ Overall length w/ glass breaker
FEATURES:-2.5 oz.-Dual Action OTF-2.5″ D2 Steel Blade-4″ Aviation Aluminum Handle-7″ Overall length w/ glass breaker
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 × 9.9 × 1.6 in |
| dimension | 1.55 X 9.90 X 7.05 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 2.5" |
| handle_material | ALUMINUM |
| handle_color | RED |
| open_length | 7.0000 |
| closed_length | 4.0000 |
| weight | 2.5000 |
| other_features | DUAL ACTION OTF, D2 STEEL, |
| upc | 099654033274 |
| part_number | SRSWDNS |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.