Description
FEATURES:-6.7 ounces-Dual Action OTF-3″ D2 Steel Blade-5″ Cerakote high-grade aluminum alloy handle-8″ total length w/ glass breaker
FEATURES:-6.7 ounces-Dual Action OTF-3″ D2 Steel Blade-5″ Cerakote high-grade aluminum alloy handle-8″ total length w/ glass breaker
| Weight | 0.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.1 × 10.1 × 1.9 in |
| dimension | 1.95 X 10.05 X 8.15 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3" |
| handle_material | ALUMINUM |
| handle_color | BLACK MATTE |
| open_length | 8.0000 |
| closed_length | 5.0000 |
| weight | 6.7000 |
| other_features | DUAL ACTION OTF, D2 STEEL, |
| upc | 099654030129 |
| part_number | MAWGBCTK1MDNS |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.