Additional information
| Weight | 0.79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 4.4 × 1.9 in |
| dimension | 1.95 X 4.35 X 6.80 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | ALUMINUM |
| handle_color | RED |
| open_length | 9.0000 |
| closed_length | 5.5000 |
| weight | 12.0000 |
| other_features | DUAL ACTION OTF, GLASS |
| upc | 099654031454 |
| part_number | LRPUNFS3DNS |
| Brand |





Reviews
There are no reviews yet.