Description
FEATURES:-3.5″ D2 steel blade-Dual action OTF-5″ aluminum alloy handle-9″ Overall length w/ glass breaker-Weight: 12 oz.
FEATURES:-3.5″ D2 steel blade-Dual action OTF-5″ aluminum alloy handle-9″ Overall length w/ glass breaker-Weight: 12 oz.
| Weight | 0.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.2 × 10.9 × 1.9 in |
| dimension | 1.95 X 10.85 X 8.20 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | ALUMINUM |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 9.0000 |
| closed_length | 5.5000 |
| weight | 12.0000 |
| other_features | DUAL ACTION OTF, GLASS |
| upc | 099654031386 |
| part_number | LBPUNFS3DNS |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.