Description
Century Arms VSKA Micro Draco, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, 762X39, 6″ Barrel, Threaded 14x1LH, Steel, Anodized Finish, Black, Polymer Grip, Hardwood Handguard, 30 Rounds, 1 Magazine HG7596-N
Century Arms VSKA Micro Draco, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, 762X39, 6″ Barrel, Threaded 14x1LH, Steel, Anodized Finish, Black, Polymer Grip, Hardwood Handguard, 30 Rounds, 1 Magazine HG7596-N
| Weight | 122.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.000 × 9.250 × 4.000 in |
| upc | 787450848252 |
| Brand | |
| capacity | 30 +1 |
| color | BLACK |
| barrel_length | 6.25" |
| grip | Polymer Pistol Grip |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLACK |
| frame | Steel Frame |
| magazine | 1 30 rd. |
| sights | Adjustable |
| caliber_or_gauge | 7.62 x 39mm |
| firearm_action | SEMI-AUTO |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.