Description
FEATURES:-Gameslayer Carbon-Precut at 30″ -Inserts installed-Fletched 2″ NRG Vanes-Includes 3 Field Points-Size: 350-10.3gr/inch-3/pack
FEATURES:-Gameslayer Carbon-Precut at 30″ -Inserts installed-Fletched 2″ NRG Vanes-Includes 3 Field Points-Size: 350-10.3gr/inch-3/pack
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 2.6 × 1.9 in |
| dimension | 1.95 X 2.60 X 34.90 |
| material | CARBON COMPOSITE |
| color | BLACK |
| product_type | ARROWS |
| mechanical | N |
| fixed | N |
| grain | 10.3 GRAINS/INCH |
| diameter | 0.305" OD |
| upc | 044734508388 |
| part_number | 50838 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.