Description
FEATURES:-Reticle: Plex-Magnification: 2-Obj. Lens: 20mm-Main Tube: 1″-FOV: 21ft. @ 100yds-Length: 8.9″-Weight: 7oz
FEATURES:-Reticle: Plex-Magnification: 2-Obj. Lens: 20mm-Main Tube: 1″-FOV: 21ft. @ 100yds-Length: 8.9″-Weight: 7oz
| Weight | 0.93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 3.2 × 2.9 in |
| dimension | 2.95 X 3.20 X 12.00 |
| target_turrets | N |
| upc | 000381002181 |
| includes_rings | N |
| locking_turrets | N |
| side_parallex_adj | N |
| type_of_reticle | PLEX |
| lens_caps_included | Y |
| adj_parallax | N |
| type_of_scope | HANDGUN |
| front_lens_in_mm | 20.0000 |
| length_in_inches | 8.9000 |
| weight_in_ounces | 7.0000 |
| finish | BLACK MATTE |
| field_of_view_at_100_yards | 21 |
| tube_diameter | 1" |
| power | 2 |
| part_number | 200218 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.