Description
FEATURES:-Reticle: Ballistic Plex™-Magnification: 2-7x-Obj. Lens: 32mm-Main Tube: 1″-FOV: 21-7(ft. @ 100yds)-Length: 9.7″-Weight: 13oz
FEATURES:-Reticle: Ballistic Plex™-Magnification: 2-7x-Obj. Lens: 32mm-Main Tube: 1″-FOV: 21-7(ft. @ 100yds)-Length: 9.7″-Weight: 13oz
| Weight | 1.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 3.3 × 3.1 in |
| dimension | 3.05 X 3.30 X 12.00 |
| target_turrets | N |
| upc | 000381002792 |
| includes_rings | N |
| locking_turrets | N |
| side_parallex_adj | N |
| type_of_reticle | BALLISTIC PLEX |
| lens_caps_included | Y |
| adj_parallax | N |
| type_of_scope | HANDGUN |
| front_lens_in_mm | 32.0000 |
| length_in_inches | 9.7000 |
| weight_in_ounces | 13.0000 |
| finish | BLACK MATTE |
| field_of_view_at_100_yards | 21-7 |
| tube_diameter | 1" |
| power | 2-7 |
| part_number | 200279 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.