Description
FEATURES-Full ring & base mounting solution in one-Allows up to 2″ of forward scope positioning-Provides optimum eye relief & full field of view-Includes both smooth & Picatinny ring tops
FEATURES-Full ring & base mounting solution in one-Allows up to 2″ of forward scope positioning-Provides optimum eye relief & full field of view-Includes both smooth & Picatinny ring tops
| Weight | 0.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.3 × 6.9 in |
| dimension | 2.20 X 6.85 X 7.30 |
| ar-15_accessory | Y |
| product_type | PICTINNY RAIL |
| finish | BLACK-MATTE |
| tube_size | 1" |
| material | ALUMINUM |
| upc | 000381103420 |
| part_number | 410343 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.