Description
FEATURES:-Durable, extra heavy-duty Nylon-Water resistant outer shell-Wrap around carry handles-Brushed Tricot, Soft, scratch-resistant inner lining-Padded didvider -Ultra discreet design -Smallest AR-15 case available
FEATURES:-Durable, extra heavy-duty Nylon-Water resistant outer shell-Wrap around carry handles-Brushed Tricot, Soft, scratch-resistant inner lining-Padded didvider -Ultra discreet design -Smallest AR-15 case available
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 13.5 × 4 in |
| dimension | 4.00 X 13.50 X 32.85 |
| ar-15_accessory | Y |
| color | BLACK |
| material | 1000D HEAVY-DUTY NYLON |
| product_type | LONG GUN-SCOPED |
| for_scoped_firearm | Y |
| other_features | 2 1/2" TOTAL SOFT PADDING |
| upc | 672352010428 |
| part_number | BD476 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.