Description
FEATURES:-Deluxe, soft protective padding-Heavy-duty zipper w/ custom pill-Durable, water-resistant nylon outer shell-Vinyl-stitched end cap for extra barrel protection-Velcro accessory pocket
FEATURES:-Deluxe, soft protective padding-Heavy-duty zipper w/ custom pill-Durable, water-resistant nylon outer shell-Vinyl-stitched end cap for extra barrel protection-Velcro accessory pocket
| Weight | 1.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 12.8 × 5.1 in |
| dimension | 5.15 X 12.80 X 51.25 |
| color | BLACK/TAN |
| material | NYLON |
| product_type | LONG GUN |
| for_scoped_firearm | Y |
| other_features | 1 3/4" TOTAL SOFT PADDING |
| upc | 672352012217 |
| part_number | BD231 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.