Description
FEATURES-Black with black trim-38″ long-1 3/4″ total soft padding-Water-resistant durable outer shell-Heat-resistant inner lining won’t stick to barrels-Extra magazine pouches with Velcro flaps-Deluxe zipper & zipper pulls
FEATURES-Black with black trim-38″ long-1 3/4″ total soft padding-Water-resistant durable outer shell-Heat-resistant inner lining won’t stick to barrels-Extra magazine pouches with Velcro flaps-Deluxe zipper & zipper pulls
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 14.3 × 4.6 in |
| dimension | 4.60 X 14.30 X 20.60 |
| ar-15_accessory | Y |
| color | BLACK WITH BLACK TRIM |
| material | NYLON |
| product_type | LONG GUN-SCOPED |
| for_scoped_firearm | Y |
| other_features | 7/8" DELUXE PADDING |
| upc | 672352008241 |
| part_number | BD499-38 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.