Description
FEATURES-Fits most revolvers with 2″ – 2.5″ barrels (Ruger SP 101)-Elastic band with Velcro closure-Adjustable thumb break-Available for right ankle
$21.00
MOST REVOLVERS 2″-2 1/2″ BBL
3 in stock
FEATURES-Fits most revolvers with 2″ – 2.5″ barrels (Ruger SP 101)-Elastic band with Velcro closure-Adjustable thumb break-Available for right ankle
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.8 × 6.9 × 1.6 in |
| dimension | 1.55 X 6.95 X 7.75 |
| product_type | ANKLE-HOLSTER |
| application | REVOLVERS W/2-2.5" BBLS |
| material | NYLON |
| color | BLACK |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | Y |
| left_hand | N |
| ambidextrous | N |
| other_features | ADJUSTABLE THUMB BREAK |
| upc | 875591004597 |
| part_number | WANK2R |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.