Additional information
| Weight | 8.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45.9 × 7.6 × 3.3 in |
| dimension | 3.25 X 7.60 X 45.85 |
| sights | N |
| upc | 023614856382 |
| swivel_studs | Y |
| recoil_pad | N |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLUED |
| weight_in_pounds | 6.2 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | 1/2"-28 TPI SUPPRESSOR THREADS |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 10.0000 |
| overall_length_in_inches | 40.2500 |
| barrel_length_in_inches | 20.0000 |
| stock_material | WALNUT |
| metal_finish | BLUED |
| rate_of_twist | 1:16" |
| type_action | BOLT |
| caliber | .22 WINCHESTER MAGNUM |
| part_number | 025253204 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.