Additional information
| Weight | 10.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.4 × 9.1 × 3.1 in |
| dimension | 3.15 X 9.15 X 37.40 |
| stock_material | SYNTHETIC |
| upc | 023614855576 |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | N |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | N-FULLY RIFLED |
| swivels_studs | YES |
| stock_style | FIELD |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| recoil_pad | Y |
| other_features | RIFLED CANTILEVER BBL W/1:28" |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 42.7500 |
| barrel_length_in_inches | 22.0000 |
| metal_finish | CAMO |
| weight | 6.75 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 12 |
| part_number | 011437321 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.