Description
FEATURES-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 30″-Charcoal Gray Composite Stock-Silver Receiver-Ivory bead sight-Chokes included: F, M, IC-Overall Length: 48″-Weight: 7lb 11 oz
FEATURES-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 30″-Charcoal Gray Composite Stock-Silver Receiver-Ivory bead sight-Chokes included: F, M, IC-Overall Length: 48″-Weight: 7lb 11 oz
| Weight | 10.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.8 × 10.1 × 3.5 in |
| dimension | 3.50 X 10.05 X 36.75 |
| stock_style | ADJUSTABLE COMB |
| upc | 023614440864 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BI-TONE |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | NO |
| stock_color | BLACK |
| other_features | MIDAS EXTENDED CHOKES, |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | Y |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 48.0000 |
| barrel_length_in_inches | 30.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 7.66 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | OVER/UNDER |
| gauge | 12 |
| part_number | 018710303 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.