Additional information
| Weight | 10.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.7 × 10 × 3.3 in |
| dimension | 3.25 X 10.00 X 36.70 |
| stock_style | ADJUSTABLE COMB |
| upc | 023614852384 |
| incl_skeet_tube | Y |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | CAMOFLAGE |
| incl_imp_mod_tube | Y |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | NO |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| other_features | ADJUSTABLE COMB, INFLEX RECOIL |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 43.0000 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | CAMO |
| weight | 7.37 |
| max_chamber_size | 3.5" |
| action_type | OVER/UNDER |
| gauge | 12 |
| part_number | 018728305 |
| Brand |




Reviews
There are no reviews yet.