Description
FEATURES-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 28″-Black walnut stock-Steel receiver-Ivory bead sight-Chokes included: F, M, IC-Overall Length: 46″-Weight: 7lb 2 oz
FEATURES-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 28″-Black walnut stock-Steel receiver-Ivory bead sight-Chokes included: F, M, IC-Overall Length: 46″-Weight: 7lb 2 oz
| Weight | 9.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.8 × 10.1 × 3.6 in |
| dimension | 3.60 X 10.10 X 36.80 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 023614736745 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BI-TONE |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | NO |
| stock_color | WOOD |
| other_features | VENTED RIB BBL, |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 46.0000 |
| barrel_length_in_inches | 28.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 7.12 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | OVER/UNDER |
| gauge | 12 |
| part_number | 018163304 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.