Additional information
| Weight | 14.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.9 × 12.1 × 4.1 in |
| dimension | 4.15 X 12.10 X 39.90 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 023614855477 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | CAMOFLAGE |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | YES |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| other_features | DURA TOUCH FINISH, |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 47.6300 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | CAMO |
| weight | 7.42 |
| max_chamber_size | 2.75" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 16 |
| part_number | 0119155005 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.