Additional information
| Weight | 14.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 11.8 × 3.8 in |
| dimension | 3.80 X 11.80 X 39.50 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 023614997528 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | CAMOFLAGE |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | YES |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| other_features | DURA TOUCH FINISH, |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 47.6300 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | CAMO |
| weight | 7.42 |
| max_chamber_size | 3.5" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 12 |
| part_number | 0119082005 |
| Brand |




Reviews
There are no reviews yet.