Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.1 × 3.4 × 3.1 in |
| dimension | 3.05 X 3.40 X 13.05 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 7" |
| handle_material | RUBBER |
| handle_color | COYOTE TAN |
| open_length | 12.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 0.0000 |
| other_features | HEAT-TREATED, TEMPERED STEEL |
| upc | 089723120677 |
| part_number | DIGGERM |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.