Description
FEATURES:-Tan-Premium leather-Designed & built for protection against car hijackings-Popular cross draw concealment holster with a quick release thumb break-Fits belts up to 1 3/4″ in width-Left hand
$99.19
THUMBSNAP LEATHER TAN
1 in stock
FEATURES:-Tan-Premium leather-Designed & built for protection against car hijackings-Popular cross draw concealment holster with a quick release thumb break-Fits belts up to 1 3/4″ in width-Left hand
| Weight | 0.115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 × 4.8 × 1.9 in |
| dimension | 1.90 X 4.80 X 7.15 |
| product_type | HIP HOL/THUMBRK |
| application | BOND DERRINGERS TO 3.5" |
| material | LEATHER |
| color | TAN |
| mfg_size | BAD3 |
| right_hand | N |
| left_hand | Y |
| ambidextrous | N |
| upc | 855959003011 |
| part_number | BAHDT350TNLBT |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.