Additional information
| Weight | 12.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10.8 × 4.1 in |
| dimension | 4.15 X 10.75 X 30.00 |
| detachable_magazine | Y |
| upc | 713440970948 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | N |
| checkering | N |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLACK |
| weight_in_pounds | 9.6 |
| stock_color | BROWN |
| sights | Y |
| hinged_floorplate | N |
| magazine_capacity | 25.0000 |
| no_sale_to_oregon | NO SALE TO OREGON |
| overall_length_in_inches | 37.2400 |
| barrel_length_in_inches | 16.3000 |
| stock_material | HARDWOOD |
| metal_finish | COLORED |
| rate_of_twist | 1:16" |
| type_action | SEMI-AUTOMATIC |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| other_features | ADJUSTABLE FLIP-UP SIGHTS |
| no_sale_to_illinois_pica | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| no_direct_ship_to_washington | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| no_direct_ship_to_rhode_island | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| part_number | G4440011 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.