Additional information
| Weight | 6.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 7.9 × 3.3 in |
| dimension | 3.25 X 7.85 X 37.00 |
| magazine_capacity | 27.0000 |
| upc | 718356159265 |
| weight_in_ounces | 0.0000 |
| slide_color | BLACK |
| frame_color | BLACK |
| type_of_sights | FIXED |
| drilled_and_tapped | N |
| ambidextrous_safety | N |
| number_of_magazines_included | 1.0000 |
| barrel_length_in_inches | 8.0000 |
| no_sale_to_oregon | NO SALE TO OREGON |
| frame_material | STEEL |
| finish | COLORED |
| grip_material | POLYMER |
| type_action_function | SEMI-AUTO |
| caliber | 9MM LUGER |
| other_features | AR9 W/ COMPENSATOR |
| optic_footprint | PICATINNY |
| no_sale_to_illinois_pica | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| no_direct_ship_to_washington | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| no_direct_ship_to_rhode_island | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| part_number | BAR9BS8BSC |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.