Additional information
| Weight | 8.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 10.1 × 3.7 in |
| dimension | 3.70 X 10.05 X 38.00 |
| swivels_studs | YES |
| upc | 082442923772 |
| light_modified | N |
| incl_cyl_tube | Y |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | N |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BLUED |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| stock_style | FIELD |
| other_features | GAS PISTON ACTION, |
| stock_color | WOOD |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 46.0000 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | COLORED |
| weight | 6.7 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 20 |
| part_number | J40AN26 |
| Brand |





Reviews
There are no reviews yet.