Additional information
| Weight | 9.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.8 × 9.3 × 3.8 in |
| dimension | 3.80 X 9.25 X 39.80 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 082442959849 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | GREY |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | YES |
| stock_color | GREY |
| no_sale_to_illinois_pica | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 38.0000 |
| barrel_length_in_inches | 19.1000 |
| metal_finish | COLORED |
| weight | 7.1 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 12 |
| other_features | ENLARGED CONTROLS, |
| part_number | J32CG11 |
| Brand |




Reviews
There are no reviews yet.