Additional information
| Weight | 23.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 53.9 × 14.7 × 7.9 in |
| dimension | 7.85 X 14.70 X 53.90 |
| sights | N |
| upc | 810021510873 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | Y |
| checkering | N |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | FLAT DARK EARTH |
| weight_in_pounds | 13.19 |
| stock_color | FLAT DARK EARTH |
| hinged_floorplate | N |
| made_in_the_usa | MADE IN THE USA |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 10.0000 |
| overall_length_in_inches | 47.4000 |
| barrel_length_in_inches | 24.0000 |
| stock_material | ALUMINUM |
| metal_finish | COLORED |
| rate_of_twist | 1:8" |
| type_action | BOLT |
| caliber | 6.5 CREEDMOOR |
| other_features | 22" 20 MOA M1913 TOP RAIL. |
| part_number | 18521 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.