Description
FEATURES:Caliber: 9mm NATOTwist: 1:10″Barrel Length: 6″A2 style flash hiderMil-spec charging handleCompatible with both GLOCK and COLT style 9mm dedicated lower receiversWeight: 2.6 lbs
FEATURES:Caliber: 9mm NATOTwist: 1:10″Barrel Length: 6″A2 style flash hiderMil-spec charging handleCompatible with both GLOCK and COLT style 9mm dedicated lower receiversWeight: 2.6 lbs
| Weight | 2.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.9 × 4.4 × 4.6 in |
| dimension | 4.55 X 4.45 X 20.95 |
| ar-15_accessory | Y |
| made_in_the_usa | MADE IN THE USA |
| other_features | COMPLETE UPPER WITH BCG, |
| caliber | 9MM |
| barrel_length_in_inches | 6" |
| rate_of_twist | 1:10" |
| barrel_material | STEEL |
| barrel_finish | MATTE BLACK |
| upc | 853427007585 |
| part_number | AAUT009006 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.