Description
FEATURES-Size 02-Fits 3″ to 4″ barrel medium/large frame double action revolvers-Adjustable strap-Easy open snap with lever-Molded belt loop (Fits up to 2″ belt)-Smooth snag-proof lining with web sight guard-Right hand
$10.94
NYLON BLACK
26 in stock
FEATURES-Size 02-Fits 3″ to 4″ barrel medium/large frame double action revolvers-Adjustable strap-Easy open snap with lever-Molded belt loop (Fits up to 2″ belt)-Smooth snag-proof lining with web sight guard-Right hand
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.3 × 5.4 × 2 in |
| dimension | 2.00 X 5.45 X 11.30 |
| product_type | HIP HOLSTER |
| application | MEDIUM/LARGE REVOLVER 3-4" BBL |
| material | NYLON |
| color | BLACK |
| mfg_size | #2 |
| right_hand | Y |
| left_hand | N |
| ambidextrous | N |
| upc | 026509448020 |
| part_number | 44802 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.