Description
FEATURES-Size 10-Fits 7″ to 8.5″ barrel medium/large double action revolvers-Adjustable strap-Easy open snap with lever-Molded belt loop (Fits up to 2″ belt)-Smooth snag-proof lining with web sight guard-Right hand
$10.94
CORTEZ NYLON BLACK
14 in stock
FEATURES-Size 10-Fits 7″ to 8.5″ barrel medium/large double action revolvers-Adjustable strap-Easy open snap with lever-Molded belt loop (Fits up to 2″ belt)-Smooth snag-proof lining with web sight guard-Right hand
| Weight | 0.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.6 × 5.9 × 2.1 in |
| dimension | 2.10 X 5.90 X 15.55 |
| product_type | HIP HOLSTER |
| application | LARGE REVOLVERS W/7.5"-8.4" |
| material | NYLON |
| color | BLACK |
| mfg_size | #10 |
| right_hand | Y |
| left_hand | N |
| ambidextrous | N |
| upc | 026509448105 |
| part_number | 44810 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.