Description
FEATURES:Diameter: 2″ cutGrain: 100Razor sharp 0.32″ S/S bladesRazor sharp piercing tipAluminum ferrule
FEATURES:Diameter: 2″ cutGrain: 100Razor sharp 0.32″ S/S bladesRazor sharp piercing tipAluminum ferrule
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 4.9 × 0.6 in |
| dimension | 0.55 X 4.95 X 8.50 |
| material | ALUMINUM |
| product_type | BROADHEADS |
| mechanical | Y |
| fixed | N |
| grain | 100 |
| diameter | 2" CUT |
| other_features | .032" S/S BLADES,RAZOR SHARP |
| upc | 026509045557 |
| part_number | 14676 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.