Description
FEATURES-Designed to allow an extended handguard to cover the gas return area of the barrel-Machined from steel-Black Nitride finish-Limited Lifetime warranty
FEATURES-Designed to allow an extended handguard to cover the gas return area of the barrel-Machined from steel-Black Nitride finish-Limited Lifetime warranty
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 3.3 × 1 in |
| dimension | 1.00 X 3.25 X 5.65 |
| product_type | GAS BLOCK-LOW PROFILE |
| size | .750" DIA. BARRELS |
| material | 105 STEEL |
| ar-15_accessory | Y |
| other_features | MATTE BLACK NITRIDE FINISH |
| upc | 758152414021 |
| part_number | A.8.10.0050 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.